Куиснард от Орегон губи 40 точки в старата школа в 87-73 March Madness победа над Южна Каролина
AP News | 2024-03-21 | 00:58:18

ПИТСБЪРГ (АП) — Джърмейн Куиснард отбеляза рекорд в кариерата си от 40 точки, за да преследва Южна Каролина — бившата му школа — докато водеше Орегон до победа с 87-73 в първия кръг на среднозападния регион на турнира на NCAA в четвъртък.

Куиснард, който прекара три години в Южна Каролина, преди да се прехвърли отчасти поради смяна на треньор след сезон 2022, направи пет тройки и направи 14 от 22 от полето, за да изпревари 11-ия поставен Дакс (24-11).

Орегон напредна във втория кръг, за да се изправи срещу поставения №3 Крейтън, 77-60 победител над поставения под номер 14 Акрон в първия от четирите мача в PPG Paints Arena.

Двубоят между Крейтън и Орегон ще има семейно усещане, тъй като ще събере отново треньора на Дъкс Дана Алтман и Крейтън, където той прекара 16 години и превърна училището в Небраска в една от най-добрите програми за средни специалности в страната.

Олтман се справяше добре за себе си, докато тренираше и Запад. Патиците се подобриха до 8-0 в мачовете от първия кръг на турнира на NCAA под негово ръководство.

Центърът на Орегон Н'Фали Данте добави 23 точки, някои от които дойдоха при няколко разтърсващи таблата забивки.

Поставеният под шесто място Gamecocks (26-8) имаше твърде много офанзивни засушавания, за да се справи с тях патиците, които победиха топ поставените Аризона миналата седмица по пътя към изненадваща титла на турнир Pac-12.

Въпреки това, Южна Каролина предостави първия вирусен момент на този турнир, тъй като гардът Та’Лон Купър изстреля отвъд половината корт, когато прозвуча клаксонът на полувремето.

Докато този удар беше запомнящ се, този на Куиснард беше по-смислен.

С Орегон, който водеше с девет точки в началото на второто полувреме, Куиснард вкара последователни 3 точки. След втория си удар на дълги разстояния, родом от Източен Чикаго, Индиана, изкрещя към феновете на Орегон, облечени в зелено и златно, седнали наблизо и те му отвърнаха с писъци.

Всеки път, когато Южна Каролина натискаше през второто полувреме Орегон имаше отговор и той беше или Куиснар, или високият 6 фута 11 Данте, който направи 70% от ударите си този сезон.

Мийчи Джонсън вкара 24, а Купър 15 за Геймкокс , който направи голям обрат във втория сезон на треньора Ламонт Парис, след като спечели само 11 мача миналия сезон.